Müşteri Hizmetleri ve Üyelik Şartları

İşlem Rehberi

Üye Olma Adımları

1. Üye Olma Linkine Tıklanması

www.miyabisushi.com.tr'ye üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede "ÜYE OL" seçeneğini tıklayın

2. Üyelik Formunun Doldurulması

Açılan "Üye Ol" sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Şifre ve Telefon Bilgilerini eksiksiz doldurun. Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, "E-posta yolu ile bilgilendirilmek istiyorum" başlıklı kutucukları işaretleyebilirsiniz.

"Miyabi Sushi üyelik ve satış sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum." kutucuğunu işaretleyip "Üye Ol" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik işlemi gerçekleştiğinde, e-posta adresinize doğrulama maili gönderilecektir.

3. Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/ya Değişiklik Yapılması

Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan, insan ikonunun üzerine tıklayarak, Üyelik Bilgilerinizi, Önceki Siparişlerinizi, Kayıtlı Adreslerinizi, görebilir ve Çıkış yapabilirsiniz.

"Üyelik Bilgilerim" sekmesinden, e-posta adresinizi ve "Şifremi Değiştir" sekmesinden de, şifrenizi güncelleyebilirsiniz.
"Adreslerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz ya da silebilirsiniz.
"Siparişlerim" sekmesinden önceki siparişlerinizin sipariş tarihini, tutarını, durumunu görebilirsiniz.

Üye Girişi Adımları

1. Üye Girişi Yapılması

www.miyabisushi.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki “insan ikonu" linkine tıklayın. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin. "Giriş Yap" butonuna basın.

 

2. Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Talep Edilmesi

Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Açılan penceredeki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve "Şifremi Hatırlat" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.

Ürün Satın Alma Adımları

1. www.miyabisushi.com.tr Sitesinin Açılması

www.miyabisushi.com.tr adresine girip sipariş verebilirsiniz.

2. Sepete Ürün Eklenmesi

Sipariş verirken seçtiğiniz Ürünün adını. adeti, tipi, içecek, tatlı, çorba ve benzeri ürünleri, seçtikten sonra "Sepete Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz. 

3. Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması

Sepetiniz sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz. 4. Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Siparişi Ver" butonuna bastığınızda, siparişinizin işleme alınması için asgari sepet tutarının 30 TL olması gerekmektedir.

"Sipariş Ver" butonuna tıkladığınız zaman, henüz üye girişi yapmamış iseniz, Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi kullanarak "Teslimat Adresi" sayfasına yönlendirileceksiniz.

5. Kampanya Kodu

Miyabi Sushi ya da anlaşmalı olduğu şirketlerden temin edilmiş kampanya kuponunuz var ise, "Siparişi Ver" butonunun üstündeki kutucuğa ya da Kampanyalar sayfasındaki "İndirim Kodu"nu girerek, "Uygula" butonuna basınız. Kuponun geçerli olması halinde, indirim miktarı otomatik olarak sipariş tutarına yansıyacaktır.

6. Ürünlerin Teslimat Adresinin Oluşturulması

"Teslimat Adresi" sayfasında, siparişiniz adresinize teslim edilmesini istiyorsanız, adres bilgilerinizi girerek kayıt oluşturup kaydetmelisiniz. 

7. Ödeme Şekli Bilgilerinin Siteye Girilmesi<

Ödeme Şekli bölümünden, seçtiğiniz şubeye bağlı olarak ekranda görünen Kapıda Ödeme seçeneklerinden (Nakit veya Kredi Kartı,) herhangi biri seçilir.

8. Gönderim Zamanı

Siparişinizin, gönderim zamanını "hemen" ya da ileri bir tarih ve saat olarak seçebilirsiniz.

9. Sipariş Notu

Siparişiniz ile ilgili Miyabi Sushi’ye iletmek istediğiniz not var ise, Özel Talimatlar bölümünü kullanabilirsiniz.

10. Sipariş Tamamlama Sayfasının Görüntülenmesi ve Onaylanması

"Sipariş Tamamlama" sayfasında teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz;

11. Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.

12. Onay ve Sonrası

Siparişinizi iptal etmek istemeniz durumunda 3 dakika içinde  02123520222 no’lu numaramızı arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Siparişinize dair Miyabi Sushi'den kaynaklı bir iptal olması durumunda ise Miyabi Sushi tarafından aranarak bilgilendirileceksiniz. İptalin nasıl gerçekleştirileceği konusu ayrıca size merkezimiz tarafından bildirilecektir. 

Gizlilik Politikası

www.miyabisushi.com.tr sitenize verdiğiniz, iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgileriniz ile alışverişine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler, kanunlara uygun biçimde, Şirketimiz Mny Gıda Üretim ve Turizm Tic.Ltd. Şti. Şubeleri ve Franchise Bayilerine ait şirketler, keza ortakları-iş ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyeceği ifa yardımcısı niteliğindeki üçüncü kişiler/kuruluşlar ile yapılacak gizlilik sözleşmesi doğrultusunda, gerek yasal gerekler için, gerek her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile süresiz olarak veya yasal/öngörülecek süre için yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilecek, kullanılacak, güncellenecek, paylaşılacak ve işlenecektir.

Bilgilendirme

Tüketici ile şirket arasında doğması muhtemel her türlü uyuşmazlık ile ilgili olarak şirket politikamız, bu uyuşmazlıkların tarafların anlaşması ve müşterinin memnuniyeti ile çözülmesini temin etmektir. Her türlü konuyla ilgili olarak bizlere info@miyabisushi.com.tr e-mail adresinden veya 02123520222 no’lu numaramızdan şikâyet ve taleplerinizi iletiniz.

Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

  • İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
  • Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
  • Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
  • Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici Mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.